AKTYWATOR: Zaczarowana zastawa – na drodze do samodzielnego jedzenia


Cierpliwość i zaangażowanie to cechy potrzebne rodzicom w ogromnej ilości, podczas gdy uczą swoją pociechę samodzielnego jedzenia, czyż nie? To wyzwanie i dla dziecka, i dla rodziców. Jedną z metod, która pozwala na naukę samodzielności w obcowaniu z pożywieniem, jest Baby-Led Weaning, o czym dowiesz się więcej w artykule „Bobas Lubi Wybór – aby jedzenie było przyjemnością” oraz „Bobas Lubi Wybór – tajniki praktyki”.

Na rynku można znaleźć sporo gadżetów pomocnych w nauce samodzielnego jedzenia. Poniżej kilka propozycji godnych rozważenia.

Miska Catch Bowl – łapacz okruchów

miseczka niewysypka
źródło: www.booninc.com

Catch Bowl to miseczka, która ma na celu zapobiec marnowaniu jedzenia oraz ograniczyć bałagan towarzyszący karmieniu. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest wysunięta elastyczna krawędź miseczki, przymocowana pod odpowiednim kątem, która pełni funkcję wyłapywacza okruszków. Co to oznacza? Wszystko to, co jedzącemu maluszkowi spada, spowrotem trafia do miski 🙂 Dodatkowo miseczka posiada przyssawkę, która zapobiega przemieszczaniu się naczynia po stole. Żywe kolory i fantazyjny kształt miseczki zachęcą Twojego smyka do samodzielnego jedzenia 🙂 Średnia cena miseczki na rynku to 45-47zł.

Miska niewysypka

Jak to możliwe, że zawsze kiedy w domu jest świeżo poodkurzane, na podłogę ląduje jakieś jedzenie mojej Córeczki (oczywiście przy Jej aktywnym udziale ;)), np. biszkopt czy bułka? Czy to tylko u nas tak? Jeśli znasz ten ból, miska niewysypka może Cię zainteresować 🙂 Niezwykle ciekawa miseczka, można nią robić wszelkie akrobacje, machać przewracać, obracać, a jedzenie naszego smyka będzie nadal w środku. Wysypanie z niej czegokolwiek to prawdziwe wyzwanie! Miska niewysypka została fenomenalnie zaprojektowana – wewnętrzna część obraca się o 360 stopni, a wszystko  dzięki specjalnemu środkowi ciężkości (jest ona wyposażona w żyroskopowy mechanizm) – jedzenie zawsze w niej zostanie …oczywiście dopóki nie zostanie pochłonięte przez naszą pociechę 🙂 W Internecie miseczkę można znaleźć już nawet za 8zł.

źródło: poshdeals.com
źródło: poshdeals.com

Talerz Mate 

Kolejny aktywator, który ułatwi naukę samodzielnego jedzenia, to antypoślizgowy zestaw do jedzenia firmy Skip Hop. W skład jego wchodzą: wyjmowany talerz, widelec i łyżka (które można przymocować do podkładki) oraz antypoślizgowa podkładka. Talerz posiada trzy przegródki na posiłki, dzięki czemu się one nie wymieszają. Antypoślizgowa podkładka, jak sama nazwa sugeruje, zapobiega przesuwaniu się talerza. Gdy talerz wyląduje w zlewie czy zmywarce, na smyka patrzy ze stołu uśmiechnięta buźka, co nie raz przywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka 🙂 Cena zestawu to 85zł.

źródło: www.skiphop.pl
źródło: www.skiphop.pl

Talerz Palette

Należysz do grona tych osób, które lubią z posiłków robić dzieła sztuki? Jeśli tak, ostatnia propozycja z pewnością Ci się spodoba. Zestaw Palette plate to trzy miseczki, do których dołączone są przezroczyste pokrywki, ułatwią one przechowywanie jedzenia  w lodówce. W zestawie jest także antypoślizgowe miejsce na filiżankę, większa miseczka, w której bez problemu można wymieszać pożywienie oraz sztućce. Całość umieszczona jest na antypoślizgowej podkładce. Cena rynkowa tego aktywatora, to 110zł.

źródło: www.skiphop.pl
źródło: www.skiphop.pl

Powodzenia dla Twojego smyka na drodze do samodzielności podczas jedzenia!
A Tobie – niekończących się pokładów cierpliwości 🙂

 

*Podkreślamy, iż artykuł nie jest wpisem sponsorowanym. Stanowi on subiektywną ocenę produktu dokonaną przez autora wpisu.

 

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *