Z cyklu „miejsca warte polecenia” – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie


Jeśli masz w domu małego odkrywcę i fanatyka czasów prehistorycznych…

Jeśli Twój smyk nazwami dinozaurów posługuje się płynniej niż nazwami warzyw…

Jeśli rozglądając się po mieszkaniu widzisz gumowe czy plastikowe gady mięso- lub roślinożerne sprzed tysięcy lat, a najchętniej wertowanymi książkami przez Twoje dziecko są encyklopedie DINOzaurów….

…To pewnie już tam byłeś 🙂

A jeśli nie – to obowiązkowy punkt na mapie. Bo miejsce to wzbudzi w Twoim maluchu tyle emocji, że będziesz dopowiadał szczegóły tej wycieczki i tego miejsca jeszcze długo w szatni przedszkolnej pozostałym zainteresowanym, a częściowo wtajemniczonym już przez Twoje dziecię –  młodym odkrywcom.

fot. aktywuj.smyka.pl

Mowa o KRASIEJOWIE. O Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie – O Jura Parku Bałtów.

Powiecie – żadne halo, mnóstwo takich parków dinozaurów rozsianych po całej Polsce, gdzie gady wielkie jak drzewa szczerzą kły, a nawet sikają na zwiedzających /na serio!;)/, gdzie głowę włożysz w płytę z namalowanym dino i masz pamiatkę na lata!

A ja na to – tak, ale Krasiejów to miejsce wiarygodne. Owszem – są i tu gady wyglądające zza traw, zza płotów, jest i gad z otwartą paszczą, w którą wskoczy twój smyk, byś foto pamiątkowe zrobił – są, bo to miejsce najbardziej atrakcyjne dla dzieci. Więc muszą być, by działać na wyobraźnię. Ale dzieciom właśnie przy okazji zabawy możesz pokazać np. stanowiska paleontologiczne. Autentyczne! To tutaj wykopano sporo szczątków dinozaurów, są tu autentyczne miejsca ze zobrazowanymi wykopaliskami . Chodzisz po nich – tzn nad nimi, bo pokrywa je tafla szkła, byś mógł bezpiecznie przemierzać teren nie niszcząc go, a na resztę spoglądasz zza tabliczek: Stanowisko dokumentacyjne, wstęp wzbroniony.  A wiecie co jest najlepsze? To, że jeśli Wasz maluch oglądając to wszystko nie zmieni zdania i jeszcze bardziej zapragnie być palentologiem to właśnie w Krasiejowie ma szansę /jak podrośnie oczywiście/ zająć  takie stanowisko dokumentacyjne, by odkrywać świat sprzed milionów lat. Pod kierownictwem Uniwersytetu Opolskiego młodzi adepci paleontologii i fascynaci /studenci biologii, geologii, palentologii czy medycyny/ próbują swoich sił podczas wakacyjnych wykopalisk. I wykopują! Kręgi metopozaura, zęby fitozaura i inne części innych „zaurów”.

Ale wiadomo – że samych zwałów przerzuconej po stokroć pewnie ziemi, dzieci nie będą oglądały cały dzień. Nie ma obaw. Jest tu tyle atrakcji, że rzeczywiście zaplanować wizytę w tym miejscu trzeba na cały dzień. I tak – masz pociąg, którym wjedziesz do tunelu czasu. Wrażenia 3D – niesamowite. Jak powstawał wszechświat, wielki wybuch, ziemia, życie na ziemi – po tej przejażdżce wiesz wszystko. Jest oceanarium – także 3D. I tu wrażenia na wysokim poziomie. A nawet podnoszące poziom adrenaliny! Uwaga na dzieci – nie każde jest gotowe na obejrzenie rekina. Jest także kino 5D ale tam – z uwagi na niekończącą się kolejkę – nie udało nam się wejść.

fot. aktywuj.smyka.pl

Że bilet nietani?

Tak, ale w cenie biletu masz też wszystkie atrakcje parku rozrywki – czyli jeżdżące pociągi dla najmłodszych, karuzele-samoloty, dmuchańce do skakania, wielką trampolinę, karuzele łańcuchową w wersji dla dużych i dla maluchów, mini rollercoaster, wahadło przyprawiające o odruch wiadomo jaki, a jak masz skończone 5 lat to nawet możesz samodzielnie pojeździć autem! Mało? No to jeszcze dorzuć kajaki i rowery wodne, którymi pływasz i podglądasz kaczki na stawie. A jeśli przyjechałeś tu latem, a do tego zabrałeś strój kąpielowy to …. jesteś ZWYCIĘZCĄ. Jest plaża… piaszczysta z leżakami i  dostępem do wody. Można pływać, opalać się, znów pływać i tak w kółko. A do tego jest jeszcze ogromny plac zabaw, w całości wysypany białym piaskiem ze sprzętami tak zmyślnymi, że i my – poważni zarabiający – mieliśmy frajdę 😉

Jak zgłodniejesz – zaplecze restauracyjne czeka na Ciebie. Jak zapragniesz przywieźć kolejną gumową replikę DINO – jest pawilon pamiątek. Mam wrażenie, że pomyślano o wszystkim 😉 Polecam szczerze!

A za czas jakiś – Krasiejów znów nas przywita. Plan odwiedzin już jest wyraźnie zarysowany przed nami. Otóż vis-a-vis  Parku Nauki i Rozrywki otworzono Centrum Ewolucji Człowieka. Już sam budynek budzi zainteresowanie i zaciekawienie, a patrząc na rozmach i pomysłowość dinoparku – Centrum Ewolucji nie może zawieść. Jeszcze troszkę i… przyjedziemy;)

Kochani, w Parku nauki i rozrywki byliśmy  23 sierpnia 2014r. Wszystko co widzieliśmy i z czego korzystaliśmy – opisaliśmy dla Was, szczerze namawiając – warto odwiedzić to miejsce. Pamiętajcie tylko , by mieć czas na wszystkie te atrakcje 😉 Przyjedźcie więc z samego rana.

Acha! Parking jest za free 🙂 to się zazwyczaj nie zdarza i jak dla nas pokazuje tylko, że nie o kasę dla właściciela tu chodzi. Że zadbano o odwiedzających, by zapewnić im tyle wrażeń i tyle przy okazji przemycić wiedzy – ile było możliwe. Dziękujemy i zapewniamy – takie miejsca kochamy i do takich wracamy!

fot. aktywuj.smyka.pl

Wszystkie szczegóły oraz ceny biletów znajdziesz na oficjalnej stronie Parku w Krasiejowie:  www.juraparkkrasiejow.pl

Dojazd z Wrocławia zabiera około 2h. link do trasy TUTAJ.

2 komentarze

 1. Natalia powiedział(a):

  Wspaniałe miejsce, świetny opis! Zazdrościmy wycieczki.

  Wrzesień 23, 2014
  Odpowiedz
  • Małgosia Mazanek powiedział(a):

   🙂 nie ma co zazdrościć, wystarczy plecak spakować, dziecku w ciągu tygodnia wręczyć przygotowany wcześniej voucher z wydrukiem atrakcji /tu pomysłowością można się wykazać przed potomkiem;) i niech czeka cierpliwie na TEN dzień i na godzinę zero 😉

   Wrzesień 23, 2014
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *