Relacja z Dnia Kobiet w Samotni [7-8 marca 2015r.]


To był wyjątkowy Dzień Kobiet, inny niż wszystkie, taki, który zapamiętamy na długo!

Grono dziewięciu wspaniałych uczestniczek wyprawy przemierzało ośnieżone szlaki Karkonoszy. Krok za krokiem, coraz dalej, coraz wyżej, po coraz większym śniegu, ale cały czas z uśmiechem na twarzach i z promieniami słońca we włosach.

Wyruszyłyśmy na tę wyprawę, aby odpocząć, odreagować, złapać trochę piegów, pośmiać się i poplotkować w kobiecym gronie. Był też i drugi cel – wędrowałyśmy w poszukiwaniu wskazówek na temat tego „Jak zmieniać, aby zmienić” – takie było hasło przewodnie naszego wyjazdu i taki też był temat naszych wieczornych warsztatów w Schronisku „Samotnia”.

O tym czy udało się nam zrealizować założenia wyprawy niech przekonają Was wypowiedzi samych uczestniczek, jak i foto-relacja, którą znajdziecie poniżej.

Pierwszy raz uczestniczyłam w górskiej wyprawie organizowanej przez dziewczyny z Aktywuj Smyka. Nie ukrywam, że przed wyjazdem miałam obawę:sama nie mając pociech jak odnajdę się w towarzystwie aktywnych,spełnionych na wielu płaszczyznach młodych matek? Życzliwość raz otwartość Beaty i Kasi szybko pozwoliła przełamać pierwsze lody i zapomnieć o początkowych obawach. Okazało się, że wspólny wypad do Samotni był szansą na nawiązanie ciekawych znajomości, pogłębienia dotychczasowy relacji oraz cudownie spędzonym czasem w gronie fantastyczny kobiet. Integracji sprzyjał wysiłek na górskim szlaku przy przepięknej, marcowej pogodzie, warsztaty poprowadzone przez organizatorki oraz mądre rozmowy przy kubku herbaty „z prądem” 🙂 Czekam na kolejną wspólną przygodę!

Asia

Jest to moja kolejna wyprawa z „Aktywuj Smyka” która na długo zostanie w mojej pamięci ( a na pewno będą ją wspominać przy corocznym obchodzeniu dnia kobiet). Przyjemnie spędzony czas w miłej atmosferze, z superowymi laseczkami które tak jak ja zapragnęły odpocząć od codzienności, od nadmiaru obowiązków domowych i od pracy.
Jak zawsze, fajnie przeprowadzone warsztaty z profesjonalnie przygotowanymi prowadzącymi.
Naładowałam akumulatorki mam nadzieję że na tyle, by pozytywna energia wystarczyła do następnej wspólnej wyprawy.
Magda

Nie ma nic lepszego w życiu jak chwila oderwania się od rzeczywistości. Moment, w którym można się zatrzymać, zastanowić się nad sobą. Taką „chwilą” była wyprawa do Samotni 🙂 Dziewczyny, zorganizowałyście fantastyczną wyprawę, stworzyłyście wyśmienitą atmosferę, gdzie można było dzielić się swoimi doświadczeniami, przeżyciami w pełni swobodnie (była to atmosfera rodzinna). Samo szkolenie idealnie wpasowało się w moje ostatnie plany poznawcze w zakresie psychologii 🙂 Poprowadziłyście je profesjonalnie – czułam się w pełni zaangażowana w szkolenie, cały czas skupiona, dzięki temu naprawdę dużo zapamiętałam. Czekam kolejnych edycji i mam nadzieję, że moje słabe kolano ani inne przeszkody nie staną mi na drodze w kolejnej wyprawie. Dziękuję:)
Aga

Beatko, Kasiu,

dziękuję!!! Tyle razy Wy dziękowałyście nam za obecność, że było to aż niezręczne… Serio! To Wam się chciało o nas pomyśleć, to Wy miałyście pomysł wyprawy, to Wy zorganizowałyście wszystko, targałyście dla nas materiały, pilnowałyście szlaku i godzin, to Wam należą się podziękowania i wielkie brawa za super organizację – good job, girls!

Zachwyt. Spokój. Rozmarzenie. Ciekawość. Zaduma. Spokój. Zmęczenie. Piękno. Zaskoczenie. SZCZĘŚCIE! To wszystko kotłowało się we mnie przez cały czas. Spodziewałam się, że to będzie świetny wyjazd, ale okazało się, że przeszedł moje oczekiwania. Naprawdę.

Podziękowania należą się również całej reszcie dziewczyn, bez których nie byłoby tak fajnie! 

… gorąca kawa. Alpejskie widoki. Spokojny obiad. Zapach starego schroniska. Inspirujące szkolenie. Bułka z pasztetem 😉 Zamykam oczy i właśnie takie wspomnienia zachowam. A póki co czekam na kolejną wyprawę 🙂
Agata

Wyjazd super zorganizowany, szkolenie – pełen profesjonalizm, dziewczyny – super. Nic dodać nic ująć:)
Edi

My jako organizatorki, serdecznie chciałybyśmy podziękować wszystkim dziewczynom, uczestniczkom wyprawy, za zaufanie jakim nas obdarzyłyście, za wzmocnienie w nas wiary i przekonania w to, że to co robimy, ma sens i jest potrzebne, za wytrwałość na szlaku i ogrom pozytywnej energii, jaką zapakowałyście do swoich plecaków. DZIĘKUJEMY!!!

Magda – dziękujemy za to, że już kolejny raz dałaś się porwać w nieznane. Także za szereg cennych inspiracji na temat tego, jak radośnie i kreatywnie spędzać czas ze smykami.

Marta – dziękujemy za dzielenie się z nami fachową wiedzą na temat zdrowego żywienia, zarówno w kontekście naszych dzieci, jak i nas samych. 

Agatadziękujemy za to, że pozwoliłaś mężowi się wykazać i że mimo, iż Twój młodszy synek ma dopiero 10 miesięcy, zdecydowałaś się z nami pojechać – bardzo doceniamy i podziwiamy. To po raz kolejny potwierdza nasze przekonanie, że dla Matki Polki nie ma rzeczy niemożliwych 🙂 

Edyta – dziękujemy, że na swoim przykładzie pokazałaś nam, że ponad czas spędzony przed komputerem, są znacznie ważniejsze rzeczy – czas spędzony z pociechami! I że przekonałaś się, że nocowanie w schronisku to ciekawe doświadczenie nawet dla mamy dwójki dzieci 🙂

Asia, Marta – dziękujemy, że mimo, iż nie jesteście mamami, zdecydowałyście się dołączyć do wyprawy! Mamy nadzieję, że nasze opowieści o dzieciach nie zraziły Was i nadal będziecie chciały mieć swoich smyków 🙂 

Aga – dziękujemy za miłą, bardzo kobiecą niespodziankę, w postaci profesjonalnego manicure, dzięki niej nasz Dzień Kobiet nabrał jeszcze bardziej radosnych kolorów.

Ciężko znaleźć słowa, które w pełni oddadzą atmosferę i emocje z wyprawy do Samotni,
dlatego też włączcie głośniki i zobaczcie sami 🙂

 

3 komentarze

 1. Asia powiedział(a):

  Ale czad filmik 🙂

  Marzec 13, 2015
  Odpowiedz
 2. Danusia powiedział(a):

  Cudownie, pięknie…!!!! Mam nadzieję, że następnym razem uda mi się do Was dołączyć 🙂 Beatko, jesteś WIELKIM CZŁOWIEKIEM i bardzo mi Ciebie brakuje w Bielsku!!! Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Marzec 13, 2015
  Odpowiedz
 3. Ania powiedział(a):

  Kurcze jak się patrzy na waszą wyprawę to żałuję że się z Wami nie wybrałam bo widać ze było super !!! Zazdroszczę

  Marzec 13, 2015
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *