BuggyGym – aktywna mama, aktywny smyk


 

O tym jak ważna dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka jest odpowiednia dawka świeżego powietrza i bliski kontakt z mamą nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

O tym jak ważny dla zdrowia i dla utrzymania dobrej formy psychicznej mamy jest ruch, aktywne spędzanie czasu wolnego, oderwanie od codziennych obowiązków i kontakt z innymi ludźmi – też wszyscy doskonale wiemy. A już na pewno my, mamy.

Naszym nadrzędnym celem, jako Aktywuj Smyka, jest między innymi promować świadome i szczęśliwe rodzicielstwo, które bezpośrednio przekłada się na aktywne i radosne dzieciństwo.

W związku z powyższym, z wielką przyjemnością opowiemy Wam dzisiaj o nowej na rynku polskim inicjatywie, którą na Podbeskidziu promują trzy wspaniałe mamy: Sarka Solecka, Ania Schab Agnieszka Gabryś-Drąg.

Co o sobie i o inicjatywie BuggyGym mówią same dziewczyny, przeczytać możecie poniżej – zdecydowanie polecamy!

Jesteśmy grupą mam, które stworzyły nową formę aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem – BuggyGym. Jej inicjatorką w Polsce jest Czeszka Šárka Solecka, obecnie mieszkająca w Bielsku-Białej (z wykształcenia lekarz, prywatnie – aktywna mama trójki dzieci), zawsze mająca w głowie 1000 pomysłów, których nie waha się realizować! Swoją pasją zaraziła polskie przyjaciółki, które wiedząc, jak ważne dla prawidłowego rozwoju jest dbanie o kondycję psychofizyczną oraz bezpieczne uprawienie aktywności ruchowej po porodzie, stworzyły BuggyGym.

Stowarzyszenie zrzesza lekarzy, fizjoterapeutów, instruktorów fitness, pedagogów, którzy wspólnie opracowali plan treningowy ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Celem BuggyGym jest promowanie aktywnego rodzicielstwa, wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń z wózkiem o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. Udział w treningu daje rodzicom możliwość aktywnego spędzania czasu z Maleństwem, w grupie innych rodziców, co sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, dzieleniu się swoimi doświadczeniami.

unnamed (2)

BuggyGym cieszy się już dużą popularnością w Bielsku-Białej i Cieszynie, niedługo odbędą się też pierwsze zajęcia w Katowicach. Chciałybyśmy, aby wkrótce mamy małych dzieci z całej Polski mogły w nich uczestniczyć – aby każdego dnia miały okazję spędzić czas ze swoim dzieckiem w sposób aktywny! Do realizacji naszych planów potrzebujemy nowych instruktorów BuggyGym, którzy prowadząc w swojej miejscowości zajęcia, będą promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Zapraszamy na SZKOLENIE BuggyGym DLA INSTRUKTORÓW, które odbędzie się 23-24.05.2015r. w Bielsku-Białej!

unnamed (1)

Poza treningami, które pomogą mamom w powrocie do zgrabnej sylwetki i formy sprzed ciąży, chcemy organizować wspólne wypady w góry (oczywiście z naszymi Maluszkami) i zawody wózków (już w lipcu tego roku w Bielsku-Białej).

Szczegółowe informacje na temat działalności BuggyGym oraz szkoleń instruktorskich znaleźć można na www.buggygym.pl , zapraszamy 🙂

Jako Aktywuj Smyka zdecydowanie polecamy i  trzymamy mocno kciuki za piękny rozkwit inicjatywy BuggyGym.
To co Drogie Czytelniczki, która z Was ma ochotę zostać instruktorem BuggyGym i aktywizować mamy w swojej okolicy?

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *