AKTYWATOR: Herve Tullet – minimalizm, magia i niesamowita przygoda z książką


Jeśli szukacie nowych pozycji do biblioteki Waszych smyków, a nie znacie jeszcze książek autorstwa Herve Tuleta, to koniecznie musicie którejś z nich posmakować. Małe ostrzeżenie!!! Książki te są mocno uzależniające, mogą stać się obsesją. Mały kęs jednej z nich, a już po chwili zamawiamy, kupujemy kolejną.

Co jest w nich takiego niezwykłego?

W zasadzie wszystko i nic zarazem.  Na pierwszy rzut oka, po pierwszym, szybkim i pobieżnym przekartkowaniu w księgarni możecie stwierdzić, że cóż w nich wyjątkowego, jakieś kropki, jakieś kreski, bohomazy.

DSC_0007
fot. aktywuj.smyka.pl

Jednakże kiedy przyniesiecie książkę do domu, otworzycie wraz z Waszym smykiem i zaczniecie wspólną zabawę z twórczością Herve Tulleta – zrozumiecie o co chodzi. Zaczyna się magia i niesamowita zabawa. A wszystko to okraszone gromkim śmiechem, oklaskami, dmuchaniem czy podskakiwaniem Waszego dziecka.

DSC_0008-002
fot. aktywuj.smyka.pl

To książki, których zadaniem jest porwać rodzinę do wspólnej zabawy. Nie należą raczej do pozycji, które się czyta na dobranoc, bo są zbyt energetyzujące, pobudzają wyobraźnię, motywują do działania. To książki edukacyjne, za sprawą których możesz przekazać dziecku wiele cennych informacji, wiele nauczyć. Jednakże w tej nauce nie ma miejsca na nudę!!!

DSC_0009-001
fot. aktywuj.smyka.pl

Jest za to miejsce na wiele ciekawych i nietuzinkowych zadań do wykonania…

DSC_0010
fot. aktywuj.smyka.pl

…można na przykład zgasić światło 🙂

DSC_0006-001
fot. aktywuj.smyka.pl

To książki, które są ogniwem zapalnym i kosmicznym paliwem dla niepowtarzalnej i zawsze wyjątkowej twórczości naszych smyków.

DSC_0018
fot. aktywuj.smyka.pl

Herve Tuletta się czyta, ogląda, maluje, tańczy i śpiewa. Jego twórczość motywuje także do samodzielnego spisywania historyjek – ale to już zadanie dla smyków nieco starszych, tych, którzy z literek potrafią tworzyć wyrazy, tudzież dłuższe ciągi myślowe przekładać na białą kartkę papieru.

DSC_0072
fot. aktywuj.smyka.pl

 

DSC_0007-003
fot. aktywuj.smyka.pl

Takie książki może nakreślić tylko Ktoś, Kto doskonale zna dzieci, rozumie ich potrzeby, wie co siedzi w ich głowach – doskonały psycholog, pedagog i ojciec. Ktoś, kto za cel stawia sobie ożywić książkę, sprawić, aby stała się ona interaktywnym, pełnym kreacji przyjacielem dziecka i jego rodziców.

Chcecie poznać autora tych niesamowitych książeczek? – obejrzyjcie film, który znajdziecie poniżej.

Na polskim rynku, oprócz książek zaprezentowanych w tym wpisie, czyli: „Naciśnij mnie” i „Kolory”, znajdziecie jeszcze sporo innych pozycji autora, wydanych zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Do najbardziej popularnych pozycji autora należą:

„Naciśnij mnie”
„Kolory”
„Książka z dziurą”
„Turlututu. A kuku, to ja!”
„Turlututu na wakacjach”
„10 razy 10”
„A gdzie tytuł?”
„Książka do kolorowania”

Przedział cenowy książek w księgarniach internetowych to ok. 20 – 32zł., w zależności od pozycji.

Jeśli jeszcze nie do końca czujecie się przekonani co do twórczości Tulleta – w co wątpię, to zapraszam na interaktywną prezentację książeczki „Naciśnij mnie”.

Kończąc niniejszy wpis, wraz z autorem tych niezwykłych książek, życzymy Wam dobrej zabawy 🙂

DSC_0021
fot. aktywuj.smyka.pl

*Nadmienię, iż artykuł nie jest wpisem sponsorowanym. Stanowi on subiektywną ocenę produktu dokonaną przez autora wpisu.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *