AKTYWATOR: Opaska identyfikacyjna ID – w trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka


Wakacje rozpoczęte, wielu z Was już wyruszyło, albo lada moment wyruszy na upragniony urlop. Pakujemy plecaki, walizki, torby podróżne. Na dach wrzucamy rowery, a w ostatnim wolnym skrawku bagażnika upychamy dmuchaną rybę. Tak jest – wszystko może się przydać, a już wioząc na tylnym siedzeniu rządnych przygody smyków, przyda się na pewno!

Radość, zabawa, odpoczynek, relaks to najbardziej pożądane określenia jakimi chcemy, aby czas wakacji był nacechowany. Ja do nich dorzucę jeszcze jedno, a mianowicie BEZPIECZEŃSTWO.

Dzisiejszy AKTYWATOR piszę mając na uwadze właśnie bezpieczeństwo naszych smyków i spokój duszy ich rodziców. A tym, czym chcę się z Wami podzielić, jest opaska informacyjna ID na rękę.

DSC_0009
fot. aktywuj.smyka.pl

Gadżet niezmiernie prosty, mały, cenowo przystępny, a potrafi oszczędzić sporo stresu i nerwów, o czym wiedzą Ci rodzice, których dziecko choć raz zawieruszyło się w tłumie, zniknęło wśród sklepowych regałów, gdzie sekundy poszukiwań zmieniały się w wieczność, nie wspominam już o myślach, jakie wówczas przychodzą do głowy.

Okres wakacji jest tym czasem w ciągu roku, gdzie ludzi wszędzie jakby więcej, a w szczególności przybywa ich w kurortach, na kempingach, plażach czy w nadmorskich miasteczkach. Upilnować dziecko na plaży, zwłaszcza jeśli trafił nam się egzemplarz zaliczany do kategorii „żywe srebro”, którego ciekawi dosłownie wszystko, to nie mały wyczyn. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest założenie na nadgarstek smyka opaski identyfikacyjnej.

Opaski zaprojektowane są w modnych wzorach, często przedstawiają ulubione zwierzątka czy bohaterów kreskówek, a wszystko po to, aby mały smyk chętnie ją nosił, aby mu się podobała i aby nie kusiło ją ściągać.

Ale poza walorami designerskimi odgrywa ona zdecydowanie ważniejszą rolę. Od wewnętrznej strony opaski znajduje się miejsce / kieszonka, w którą włożona jest karta z danymi kontaktowymi rodziców. Karta wykonana jest z trwałego, elastycznego tworzywa, na którym najlepiej pisać pisakiem pernamentnym. Jednakże dzięki temu jest zdecydowanie trwalsza. W zestawie, który my akurat mamy, w komplecie są dwie takie karteczki.

DSC_0007
fot. aktywuj.smyka.pl

Miejsca na karcie jest nieco więcej aniżeli tylko na telefony rodziców, zatem można je wykorzystać na wpisanie dodatkowych, ważnych informacji – ot chociażby medycznych, istotnych w momencie kiedy coś niedobrego zaczyna się dziać z naszym dzieckiem.

Osobiście jestem wielką zwolenniczką tej opaski. Nasz starszy syn dostaje ją na rękę zawsze, kiedy udajemy się w bardziej ruchliwe miejsce, jesteśmy za granicą, czy chociażby kiedy z przedszkola wyjeżdża na wycieczkę.

DSC_0015
fot. aktywuj.smyka.pl

Mała rzecz, a daje sporo spokoju, a co jak co, ale spokój to akurat rodzicom jest potrzebny 🙂

Opaska, którą my posiadamy, czyli LittleLife seria Animal, występuje w 5 wzorach: biedronka, pszczółka, dinozaur, rybka Nemo, motylek.

Cena rynkowa tej konkretnie opaski to ok. 29 zł 

Oczywiście możecie w Internecie poszukać wzorów, które Wam bardziej pasują, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. Opaska Informacyjna dla dziecka, a pojawi się więcej modeli.

Zdecydowanie polecam!

*Nadmienię, iż artykuł nie jest wpisem sponsorowanym. Stanowi on subiektywną ocenę produktu dokonaną przez autora wpisu.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *