Oko w oko z Tyranozaurem – czyli JuraPark w Solcu Kujawskim


Ci z Was, którzy w domu tak jak i my, mają małych miłośników/miłośniczki dinozaurów wiedzą, jak silna może być miłość smyka do tych prehistorycznych gadów. Na regałach coraz to nowe książki o dinozaurach, szuflada pełna ogoniastych  figurek, a za przytulankę służy pluszowy tyranozaur.

Cóż począć – nie pozostaje nam nic innego jak tylko pielęgnować i cały czas podsycać tą dziecięcą pasje. Wychodząc z tego założenia, tegoroczne wakacje zakończyliśmy wizytą w JuraParku w Solcu Kujawski nieopodal Bydgoszczy.

DSC_0888

DSC_0734

Szczerze powiem, osobiście nie przepadam za takimi miejscami, gdyż jednoznacznie kojarzą mi się z tłumem ludzi i zmęczeniem. W Solcu Kujawskim także było sporo zwiedzających (byliśmy tam 15 sierpnia, czyli w dzień świąteczny), jednakże duża i dobrze rozplanowana przestrzeń parku sprawiła, że absolutnie nie dawało się to we znaki. Na niektórych etapach trasy byliśmy całkowicie sami i spokojnie mogliśmy podziwiać eksponaty.

DSC_0738

DSC_0740

DSC_0742

DSC_0743

DSC_0745

DSC_0748

DSC_0759

DSC_0762

Dla mnie wielkim walorem  JuraParku w Solcu Kujawskim jest rozmieszczenie go na terenie zalesionym, w związku z czym zwiedzanie jest bardzo przyjemne nawet w upalny dzień. Spaceruje się alejkami otoczonymi starodrzewem sosnowym wzbogaconym, nowymi, różnorodnymi nasadzeniami. Młode roślinki są opisane, więc podczas spaceru można poszerzać swoją wiedzę nie tylko o dinozaurach.

DSC_0768-001

DSC_0770-001

DSC_0779

 

DSC_0801-002

Eksponaty wykonane są z bardzo dobrych jakościowo materiałów, z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze szczegóły czy kolory. W związku z czym nie odnosi się wrażenia, jakby się przechodziło koło kiczowatych, plastikowych zabawek. Naprawdę robią wrażenie! Większość z nich obserwuje się zza drewnianej balustrady, jednakże jest kilka eksponatów, z którymi można zrobić sobie zdjęcie, wdrapać się na nie itp.

DSC_0813

DSC_0819

DSC_0823-001

DSC_0829-001

DSC_0836

DSC_0861

DSC_0878

Na trasie przejścia przez JuraPark rozmieszczono ławeczki i stoliki, w związku z czym w dowolnym momencie można się zatrzymać, coś zjeść, napić się czy odpocząć. JuraPark posiada duży plac zabaw, kino 5D i bogate zaplecze gastronomiczne, dzięki czemu na odwiedziny w tym miejscu dobrze zarezerwować sobie kilka godzin.

Szczerze mówiąc ja byłam bardzo pozytywnie zaskoczona wizytą w JuraParku w Solcu Kujawskim i z ręką na sercu mogę go polecić jako miejsce warte odwiedzenia. Na naszych dzieciach zrobił duże wrażenie, o czym mogę wnioskować, ot chociażby w oparciu o to, jak o nim opowiadają rodzinie czy kolegom.

Szerszych informacji na temat JuraParku szukajcie na oficjalnej stronie juraparksolec.pl

Miłego zwiedzania,
b.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *