Oko w oko z Tyranozaurem – czyli JuraPark w Solcu Kujawskim


Ci z Was, którzy w domu tak jak i my, mają małych miłośników/miłośniczki dinozaurów wiedzą, jak silna może być miłość smyka do tych prehistorycznych gadów. Na regałach coraz to nowe książki o dinozaurach, szuflada pełna ogoniastych  figurek, a za przytulankę służy pluszowy tyranozaur.

Cóż począć – nie pozostaje nam nic innego jak tylko pielęgnować i cały czas podsycać tą dziecięcą pasje. Wychodząc z tego założenia, tegoroczne wakacje zakończyliśmy wizytą w JuraParku w Solcu Kujawski nieopodal Bydgoszczy.

DSC_0888

DSC_0734

Szczerze powiem, osobiście nie przepadam za takimi miejscami, gdyż jednoznacznie kojarzą mi się z tłumem ludzi i zmęczeniem. W Solcu Kujawskim także było sporo zwiedzających (byliśmy tam 15 sierpnia, czyli w dzień świąteczny), jednakże duża i dobrze rozplanowana przestrzeń parku sprawiła, że absolutnie nie dawało się to we znaki. Na niektórych etapach trasy byliśmy całkowicie sami i spokojnie mogliśmy podziwiać eksponaty.

DSC_0738

DSC_0740

DSC_0742

DSC_0743

DSC_0745

DSC_0748

DSC_0759

DSC_0762

Dla mnie wielkim walorem  JuraParku w Solcu Kujawskim jest rozmieszczenie go na terenie zalesionym, w związku z czym zwiedzanie jest bardzo przyjemne nawet w upalny dzień. Spaceruje się alejkami otoczonymi starodrzewem sosnowym wzbogaconym, nowymi, różnorodnymi nasadzeniami. Młode roślinki są opisane, więc podczas spaceru można poszerzać swoją wiedzę nie tylko o dinozaurach.

DSC_0768-001

DSC_0770-001

DSC_0779

 

DSC_0801-002

Eksponaty wykonane są z bardzo dobrych jakościowo materiałów, z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze szczegóły czy kolory. W związku z czym nie odnosi się wrażenia, jakby się przechodziło koło kiczowatych, plastikowych zabawek. Naprawdę robią wrażenie! Większość z nich obserwuje się zza drewnianej balustrady, jednakże jest kilka eksponatów, z którymi można zrobić sobie zdjęcie, wdrapać się na nie itp.

DSC_0813

DSC_0819

DSC_0823-001

DSC_0829-001

DSC_0836

DSC_0861

DSC_0878

Na trasie przejścia przez JuraPark rozmieszczono ławeczki i stoliki, w związku z czym w dowolnym momencie można się zatrzymać, coś zjeść, napić się czy odpocząć. JuraPark posiada duży plac zabaw, kino 5D i bogate zaplecze gastronomiczne, dzięki czemu na odwiedziny w tym miejscu dobrze zarezerwować sobie kilka godzin.

Szczerze mówiąc ja byłam bardzo pozytywnie zaskoczona wizytą w JuraParku w Solcu Kujawskim i z ręką na sercu mogę go polecić jako miejsce warte odwiedzenia. Na naszych dzieciach zrobił duże wrażenie, o czym mogę wnioskować, ot chociażby w oparciu o to, jak o nim opowiadają rodzinie czy kolegom.

Szerszych informacji na temat JuraParku szukajcie na oficjalnej stronie juraparksolec.pl

Miłego zwiedzania,
b.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *